Електронні гроші: Чи стосуються нові обмеження системи WebMoney

webmoneyНагадаємо, що на початку минулого літа українська влада обмежила користування гаманцями WebMoney в країні. Щодо висунутих звинувачень: найголовніше, це несплата та ухилення від податків. Хоча поза очі, обізнані люди казали, що хтось хоче прибрати цей бізнес на Україні в свої руки.

Звичайно держава хоче, щоб всі операції між електронними гаманцями були контрольованими. Але ці системи, стали такими надзвичайно популярними в Інтернеті, саме завдяки анонімності. Що стосується системи WebMoney, то про повну анонімність тут не може йти речі. При реєстрації обов’язково потрібно ввести паспортні дані та номер мобільного телефону. Звичайно можна ввести неправдиві дані, але тоді ви не зможете користуватися своїм гаманцем в повному обсязі.

Нагадаємо, що нещодавно (25 липня 2014р.) НацБанк України ввів деякі обмеження, щодо користування електронними гаманцями. По перше, на одному гаманці повинно буди не більше 8 тисяч гривень. По друге, в день можна перевести на другий гаманець фізичної особи не більше 500 грн. За рік такі операції на одному гаманцю не повинні перевищувати 35000 грн. Але це стосується офіційно визнаних платіжних систем. Між НБУ та представниками WebMoney й досі є непорозуміння. Тому, ці обмеження поки що не стосуються WebMoney.

Щодо офіційно визнаних платіжних систем, то ми знайшли на сайті з новинами світу наступну інформацію: офіційно визнанні MoneXy, GlobalMoney і Maxi Card.

Так що, на даний момент статус системи WebMoney в Україні залишається невизначеним.