Коммунальные разборки

communa
Кому сплачуватимуть сумчани за обслуговування житла?

 

Нещодавно жителі міста почали отримувати платіжки від ТОВ «Сервісресурс» за виконання робіт по обслуговуванню будинків обласного центру.

Як повідомив під час прес-конференції заступник міського голови Іван БОРТНІК лише КП  «Сумижитло» має право отримувати кошти за обслуговування будинків, які знаходяться під їх опікою.

ТОВ «Сервісресурс», як і інші чотири товариства: ТОВ «Управляюча компанія «Сумистройтех»», ТОВ «Керуюча компаня «Сумитехнобудсервіс»», ТОВ «Сервісресурс «, ПРБП «Рембуд «, не визначено виконавчим комітетом надавачем послуг з утримання житла, а отже тариф ТОВ «Сервісресурс» ніхто не затверджував, теж саме стосується пільг і субсидій.

 

Платіжки, які отримали сумчани дуже схожі на квитанції ТОВ «Міський розрахунковий центр», вочевидь для того, аби завести людей в оману.

 

Проблема постала після того, як колишній керівник КП «Сумижитло» Сергій ГЕТЬМАН самовільно уклав чотири договори на надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій житлового фонду, що перебуває на балансі комунального підприємства.

 

Самочинним рішенням очільник комунального підприємства поділив обласний центр на чотири частини й віддав їх на обслуговування приватним компаніям: ТОВ Управляюча компанія «Сумистройтех» (директор Моісеєнко Сергій), ТОВ Керуюча компаня «Сумитехнобудсервіс» (Хрупа СЕРГІЙ), ТОВ Сервісресурс (Роман Міхеєнко), ПРБП Рембуд (Валентин Костюк).

 

Антимонопольний комітет визнав дані договори нікчемними, укладеними з порушенням норм чинного законодавства. Нинішній директор КП Сумижитло Євген СКОРОБАГАТСЬКИЙ звернувся до суду з проханням визначити договори недійсними, а міська влада звернулася до всіх правоохоронних органів щодо вжиття заходів з даної ситуації.

 

До того ж, засновником двох з цих фірм є одна і та ж людина. Всі чотири товариства з обмеженою відповідальністю пов язані з партією Регіонів. На припущення Івана Бортніка, дана політична сила вирішила зробити реванш не лише під час майбутніх місцевих виборів, а й у сфері обслуговування житла. Їх же методи більше схожі на рейдерське захоплення.

Рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради від 25.09.2015 №344 комунальне підприємство Сумижитло визначено управителем житлового фонду міста Суми. Але ТОВ Сервісресурс подало позов до суду з вимогою скасувати дане рішення. В якості забезпечення виконання рішення суду, Зарічний районний суд м.Суми ухвалою від 30.06.15 зупинив рішення виконкому, але ухвала, як зазначено в ній та підкреслено суддею Шершаком М.І., законної сили не набула.

 

Як пояснює директор ТОВ Міський розрахунковий центр Наталія ПЕТРЕНКО, до платіжок ТОВ Сервісресуcру її товариство немає жодного відношення. До 14 липня сумчани отримуватимуть квитанції без урахування послуг КП Сумижитло. У разі, якщо суд вирішить ситуацію, розрахунковий центр власним коштом готовий буде здійснити перерахунок, роздрукувати та рознести квитанції з нарахуваннями за послуги комунального підприємства.

Згідно з інформацією заступника начальника управління соціального захисту населення Катерини ЛИСЕНКО, структурний підрозділ відшкодовує КП Сумижитло всі витрати, пов’язані з наданням пільг та субсидій. Підстав для відшкодування цих же витрат іншій фірмі немає, адже комунальне підприємство є управителем житлового фонду. Тобто, сплачуючи за послуги вищезгаданим фірмам, людина не може розраховувати на пільги та субсидії.

 

За словами Івана БОРТНІКА, боротьба за ласий шматок ЖКГ між приватними ЖЕКами врешті-решт виллється неконтрольованою якістю послуг та додатковим фінансовим навантаженням на плечі споживачів. Адже, якщо КП Сумижитло не буде надходити плата за послуги від мешканців, так як вартості їх не буде у платіжних квитанціях, у Сумах можуть зупинити ліфти та підкачувальні насоси у будинках. Крім того сьогодні практично заблоковано роботу по капітальному ремонту ліфтів, адже у комунального підприємства керівники приватних ЖЕКів забрали паспорти на сумські ліфти.

 

Він попросив розцінити свою заяву як звернення до правоохоронних органів. Крім того, звернувся до депутатів Сумської міської ради з проханням зібрати профільну депутатську комісію, керівників фракцій, громадську експертну комісію та запросити керівників і засновників вищезазначених чотирьох підприємств аби почути від них пояснення.

 

http://www.sumy.ua/index.php?newsid=44486