«КОНВЕРТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР» З ОБІГОМ 60 МЛН ГРИВЕНЬ

ДФС СУМЩИНИ ЛІКВІДУВАЛА «КОНВЕРТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР» З ОБІГОМ 60 МЛН ГРИВЕНЬ

Співробітниками податкової міліції Сумської області в ході розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст. 212 КК України, припинено діяльність конвертаційного центру.
Встановлено, що вказаний «конверт» з 2015 року до моменту викриття надавав послуги підприємствам реального сектору економіки Київської Харківської та інших областей України з формування незаконного податкового кредиту та незаконного переведення безготівкових коштів у готівку.
Таку діяльність було організовано групою осіб, які з метою прикриття незаконної діяльності зареєстрували та придбали корпоративні права низки транзитно-конвертаційних суб’єктів господарської діяльності.

Схема конвертації полягала в тому, що безготівкові грошові кошти підприємств реального сектору економіки надходили на рахунки транзитно – конвертаційних підприємств у вигляді оплати за товарно-матеріальні цінності, після чого вказані кошті конвертувались у готівку за винятком 7-8%.
Загальний обсяг проконвертованих коштів, через розрахункові рахунки, відкриті в філіях одного з комерційних банків, склав понад 60 млн. гривень, у тому числі сума сформованого ризикового податкового кредиту — 10 млн. гривень.
Під час проведених заходів здійснено 5 обшуків за адресами розташування офісних приміщень та місцями проживання фігурантів справи, де вилучено 12 печаток, чекові книжки, банківські картки, електронні носії інформації, бухгалтерську документацію та чорнові записи.
Слідчі дії тривають.