Мінфін представив КРІ для ДФС

kpi для ДФСКлючові показники ефективності (англ. Key Performance Indicators, KPI)

Міністерство фінансів представило робочу версію ключових показників ефективності (КРІ) для ДФС, розроблену з залученням експертів та в партнерстві з Інститутом податкових реформ, а також розпочало відкрите обговорення документу. Кожен охочий може вільно ознайомитись з КРІ та надіслати свої пропозиції до 7 серпня. Після цього Мінфін проаналізує отримані коментарі, включить кращі з них до документу та презентує фінальний варіант у серпні.

Мінфін прагне зробити реформу ДФС максимально відкритою та ефективною, саме тому ми даємо можливість кожному не лише дізнатись про наші ініціативи, а й безпосередньо вплинути на процес.

Навіщо Мінфін розробив КРІ для ДФС? 

Результатом реформи ДФС має бути реальний ефект, відчутний для бізнесу. Для того, щоб виміряти цей ефект, треба встановити конкретні задачі по кожному з основних напрямків. Це і є КРІ. Це також дозволить чітко слідкувати за їх виконанням.

Що конкретно це дасть? 

— Значно зменшить корупцію в ДФС.
— Покращить керованість системи ДФС.
— Зменшить рівень необґрунтованих перевірок та донарахувань.
— Підвищить ефективність апеляційних оскаржень.
— Зменшить рівень податкового боргу.
— Мінімізує людський фактор.
— Покращить якість сервісів.

КРІ є частиною системної реформи ДФС, до якої також відносяться інші ініціативи Мінфіну такі як ліквідація податкової міліції, проведення переатестації персоналу ДФС, запровадження єдиного реєстру відшкодування ПДВ та інші. Пакет цих інціатив разом із змінами по удосконаленню адміністрування будуть представлені найближчим часом.

Презентація у форматі pdf