10-10-2007

Ще раз про конверти

- Допоможіть, будь ласка, - звернулася до податкової інспекції міста сумчанка, яка через хворобу втратила роботу. - Зарплати не вистачило і на половину ліків, а про лікарняний і говорити соромно, копійки отримала. Всі сили віддавала роботі, і з чим залишилася?..

Коментує ситуацію начальник управління оподаткування фізичних осіб ДПІ в м. Суми Оксана Володимирівна Тіщенко:
– Приховуючи від держави реальні доходи найманих працівників, керівники ухиляються від сплати податків. Але це навряд чи хвилює самих працівників, у кишеню яких щомісяця лягає кругленька сума у конверті. Вони живуть «сьогоднішнім» днем. Не обходить їх у той момент ні пенсія батьків, ні власне пенсійне забезпечення в майбутньому, ні лікарняні, ні інші соціальні виплати.
Відомі факти, коли громадяни, працюючи без укладення трудових угод і без сплати належних сум податків до бюджету отримували травми. При цьому не мали жодної копійки компенсації. На жаль, захистити таких людей дуже важко.
Проте подібне можна попередити. І щоб потім уникнути неприємностей, найманий працівник має дбати про себе, коли влаштовується на роботу. Обов’язкова умова - підприємець повинен укласти трудовий договір із найманим працівником і зробити запис у його трудовій книжці, а угоду зареєструвати в міському центрі зайнятості.
З початку року працівниками управління оподаткування фізичних осіб проведено 112 рейдів-перевірок на предмет виявлення використання необлікованої найманої праці. У ході яких виявлено 1239 незареєстрованих найманих працівників. Фінансовий вимір результативності перевірок – до бюджету додатково надійшло – 66,8 тис. грн. донарахованого податку.
Повертаючись до вищевказаного, хочу акцентувати Вашу увагу на тому, що заробітна плата у “конвертах” - це не тільки економічна, а й моральна проблема нашого суспільства. Конвертований заробіток знижує рівень соціальної захищеності робітників, негативно впливає на розмір їх пенсій.

Про факти виплати заробітної плати у “конвертах” повідомляйте до ДПІ у м Суми за тел. 27 - 33 - 88.