11-10-2007

Електронна звітність – вимога часу

На сьогоднішній день існує нагальна необхідність реформи адміністрування податку на додану вартість, оскільки діючий порядок не задовольняє ні підприємців, ні податківців. Зокрема, щоб повернути платнику зайво сплачений ПДВ, податкова служба мусить перевірити увесь ланжюжок поставки товару до виробника, а це іноді й кілька десятків контрагентів. Такі перевірки займають значний час та вимагають великих трудозатрат.
Податкова служба України вбачає вихід у запровадженні електронного контролю за обігом ПДВ. Для цього необхідно разом з податковою декларацією по податку на додану вартість надавати реєстри отриманих і виданих податкових накладних в електронному вигляді.
Перехід більшості суб'єктів господарювання на запропоновану систему подання звітності дозволить створити єдиний реєстр платників податків. Автоматизована система контролю за сплатою ПДВ дасть змогу більш оперативно вирішувати проблеми, повязані з відшкодуванням ПДВ. Крім того, буде поставлено перешкоду злочинним схемам, спрямованим на необгрунтоване заявлення до відшкодування податку на додану вартість.
Важливою перевагою електронної форми подання звітності є також економія сил і часу платників податків. Суттєво зменшаться витрати на подання та обробку декларацій, скоротяться особисті контакти підприємців з податківцями.
Дедалі більше платників переконуються в перевагах подання звітності засобами телекомунікаційного звязку. На 01 жовтня поточного року відповідні договори укладено з 2612 платниками, з них 2115 вже надають податкову звітність в електронному вигляді.