15-10-2007

Нарада в ДПА в Сумській області

В залі засідань Державної податкової адміністрації в Сумській області 12 вересня 2007 року відбулася нарада за участю керівних працівників та провідних фахівців ДПА України, керівників структурних підрозділів обласного апарату та начальників районних інспекцій. На порядку денному стояло питання підсумків роботи за 9 місяців 2007 року, а також перспективи на жовтень та четвертий квартал.
Нараду відкрив голова ДПА в Сумській області Микола Іващенко. Він проаналізував основні показники роботи податкової служби. З початку року платники регіону перерахували до бюджетів усіх рівнів близько 2,6 мільярди гривень, бюджетні призначення виконані на 106 відсотків.
Державний бюджет отримав більше двох мільярдів гривень, що на 542 мільйони гривень перевищило надходження відповідного періоду минулого року.
Доходи місцевих бюджетів за звітний період збільшилися на 168 мільйонів гривень і досягли 578 млн.грн.
Разом з тим цей результат досягнуто за рахунок збільшення надходжень від рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат. Бюджетні призначення з податку на прибуток, ПДВ та акцизному збору недовиконані.
Щоб виконати завдання, поставлені перед податковою службою області на 4 квартал, треба працювати напружено, передусім з платниками, які забезпечують основну частку надходжень до бюджетів усіх рівнів.
Начальник управління організації роботи з великими платниками податків ДПА України Віктор Тимошенко зупинився на наявних резервах по сплаті податків. На його думку, необхідно вжити заходів щодо пошуку резервів розширення податкової бази, посилити контроль за повнотою декларування та сплатою податків бюджетоутворюючими підприємствами та підприємствами з великими обсягами доходів та незначним податковим навантаженням.
На думку начальника аналітичного відділу Департаменту податкового аудиту ДПА України Юрія Страшука важливим фактором є робота по упередженню безпідставно заявлених до відшкодування сум податку на додану вартість. Серед схем мінімізації податкових зобов'язань найбільш поширеними є нетиповий експорт, маркетингові послуги, реалізація продукції за цінами, нижчими від ціни придбання та інші.
Перед податковою службою області стоїть завдання з виявлення і ліквідації схем фіктивного та віртуального ПДВ, зокрема підприємств – комісіонерів, які здійснюють експорт нетипової продукції, та схем мінімізації податкових зобов’язань з використанням податкових векселів. Для цього необхідні спільні зусилля усіх підрозділів, у першу чергу податкової міліції та аудиту.
Начальники державних податкових інспекцій доповіли про шляхи виконання прогнозованих показників на жовтень та до кінця поточного року.
Підбив підсумки семінару голова ДПА в Сумській області Микола Іващенко, ще раз наголосивши на основних напрямах роботи у 4 кварталі 2007 року.