16-10-2007

Виявлені порушення

Упродовж 2007 року працівниками органів ДПС області продовжувалась робота з виявлення фактів отримання фізичними особами –платниками податків заробітної плати з порушенням вимог чинного податкового законодавства, а саме: виплати заробітної плати у «конвертах», ведення подвійної бухгалтерії, виплати заробітної плати за рахунок «тіньових» коштів.
Одним із яскравих прикладів встановлених порушень є результати перевірки одного з сумських будівельних підприємств.
Перевіркою встановлено, що 7 штатним працівникам підприємства виплачувалось щомісяця від 600 до 900 грн. заробітної платні, яка проте не проводилась по відомостях та, відповідно, податок з доходів фізичних осіб не утримувався та до бюджету не перераховувався. Для виконання ремонтно–будівельних робіт додатково залучалось 15 чоловік, яким за виконану роботу виплачувалась заробітна плата в “конвертах” у розмірі від 600 до 2500 грн. без відповідного оподаткування.
Крім того, при перевірці були встановлені факти безпідставного відшкодування коштів за авансовими звітами (без підтверджуючих фінансових документів про їх витрачання). Також були зафіксовані факти несвоєчасного повернення коштів за авансовими звітами на загальну суму 241,5 тис. грн.
Всього за результатами перевірки донараховано податку з доходів фізичних осіб та застосовано штрафних санкцій на загальну суму 136,3 грн. грн. До бюджету сплачено 87,3 тис. грн., підприємству надана розстрочка платежів до кінця року.