05-11-2007

Зверненням громадян – особливу увагу

Всебічний розгляд звернень громадян, задоволення їх законних прав та інтересів, своєчасне реагування на проблемні питання, зміцнення і розширення зв’язків з громадськістю – важлива складова у діяльності податкової служби.
За січень-жовтень 2007 року органами податкової служби області розглянуто 271 письмове звернення громадян. За цей же час на особистому прийомі у податковій службі області побувало 98 громадян. Переважну більшість заявників складають приватні підприємці, пенсіонери, працівники органів державної податкової служби (в т.ч. колишні). Від інвалідів війни за даний період надійшло 2 звернення.
Найчастіше громадяни звертаються до податкової служби з питаннями нарахування та сплати податку з доходів фізичних осіб, а також щодо оподаткування доходів підприємницької діяльності, контрольно-перевірочної роботи, кадрові питання. Значну частину складають звернення, в яких громадяни повідомляють про відомі їм факти ухилення від сплати податків.
У порівнянні з показниками відповідного періоду минулого року кількість звернень зменшилась на 38 або на 10 %. Ця позитивна тенденція значною мірою пов’язана з широкою роз’яснювальною роботою, яку ведуть податкові органи серед платників податків. Органи державної податкової служби області постійно інформують громадськість про основні напрями та результати своєї діяльності щодо розгляду звернень громадян, а також доводять до громадськості відповіді на актуальні питання, які порушуються у зверненнях громадян.
Під час проведення сеансів телефонного зв’язку «гаряча лінія» громадянам роз’яснюється порядок оформлення письмового звернення до податкового органу або порядок здійснення особистого прийому посадовими особами органів державної податкової служби. Надаються відповіді на найбільш актуальні питання.
На інформаційному стенді та web-сайті ДПА в Сумській області розміщена інформація про роботу громадської приймальні та графік прийому громадян.
Особистий прийом громадян посадовими особами ДПА в Сумській області здійснюється в громадській приймальні за адресою: м. Суми, вул. Червоногвардійська,13. Попередній запис на прийом проводиться щоденно з 9.00 до 18.00 за телефоном 685-072. Запис громадян закінчується за три робочі дні до календарної дати прийому відповідальної посадової особи згідно з графіком особистого прийому.

Відділ масово-роз'яснювальної
роботи та звернень громадян ДПА в Сумській області