06-12-2007

На черговому засіданні колегії ДПА в Сумській області

Чергове, останнє в цьому році засідання колегії державної податкової служби області відкрилося доповіддю голови ДПА в Сумській області Миколи Іващенка. Підсумки роботи за 11 місяців поточного року свідчать про злагоджену роботу усіх ланок податкової служби по виконанню важливих державних завдань.
За вказаний період область перерахувала до бюджетів усіх рівнів 3,3 мільярди гривень, на 950 мільйонів гривень або на 40 відсотків перевищивши показники відповідного періоду минулого року. Державний бюджет отримав 2,6 мільярди гривень, що на 730 мільйонів гривень більше, ніж торік. А приріст надходжень до місцевих бюджетів склав 220 млн.грн., забезпечивши загалом 728 млн.грн.
Як зазначив доповідач, найбільшим досягненням податкової служби є налагодження співпраці з платниками податків на засадах прозорості та партнерства. Зокрема, близько 98 відсотків платежів надходять до бюджету в добровільному порядку, і лише 2 відсотки є результатом примусової діяльності податкового відомства. За нинішній рік рівень добровільної сплати податків зріс на 0,4 відсотки. Голова ДПА в Сумській області окреслив також завдання на найближчу перспективу і на наступний рік, зупинився на шляхах використання наявних резервів надходжень до бюджету.
Заступник голови ДПА в Сумській області Володимир Мінченко проаналізував стан сплати податків великими платниками та підприємствами – учасниками фінансово-промислових груп. 83 великих бюджетоутворюючих підприємств забезпечують близько 75 відсотків загальної суми надходжень області. Цей відсоток міг бути вищим, якби не поширена практика застосування схем мінімізації податкових зобов'язань. Податкова служба постійно відстежує та аналізує показники податкової звітності та фінансово-господарської діяльності, а також вживає заходів щодо повноти декларування податкових зобов’язань по податках та збільшення рівня податкового навантаження по кожному такому підприємству.