14-12-2007

Співробітники податкової міліції провели операцію по затриманню одного з учасників злочинної організації, розшукуваного за скоєння тяжких злочинів на території Білорусі.

З9-річний громадянин України, що впродовж 3-х останніх років перебував у міжнародному розшуку по обвинуваченню у скоєнні тяжких злочинів, щойно був затриманий у Конотопі співробітниками податкової міліції області.
З матеріалів кримінальної справи, переданої МВС Білорусі до слідчих органів Державної податкової служби області, було встановлено: уродженець м.Конотоп Сумської області обвинувачується правоохоронними органами Республіки Білорусь у скоєнні ряду тяжких злочинів, серед яких - ухилення від сплати податків у великих розмірах та участь в злочинній організації. Наприкінці 2001 року, обіймаючи посаду директора одного з підприємств Мінська, він увійшов до складу учасників злочинної організації, яку очолював начальник Управління митного контролю Державного митного комітету Білорусі. Кримінальна структура, яка об’єднала у своєму складі декілька злочинних груп з числа посадових осіб регіональної митниці та представників комерційних структур, допомагала підприємцям та окремим особам уникати від сплати митних зборів при митному оформленні вантажів, займалась підробкою документів, розкраданням бюджетних коштів, отриманням хабарів та їх передачею посадовим особам державних контролюючих органів Білорусі.
Наприкінці 2004 року діяльність злочинної організації було припинено: 16 осіб, причетних до скоєння вказаних злочинів, засуджено до позбавлення. Проте розшукати останнього підозрюваного, громадянина України, правоохоронцям з Білорусі встановити так і не вдалось. Матеріали кримінальної справи було передано до слідчого відділу Державної податкової служби області.. Близько одного місяця знадобилось сумським податківцям, щоб розшукати та затримати останнього з учасників злочинної організації, що тривалий час перебував у міжнародному розшуку. Відповідати за злочини, скоєні на території сусідньої держави, затриманому громадянину України доведеться згідно з чинним законодавством України. Старший оперуповноважений з ОВС відділу обліку та зонального контролю штабу УПМ ДПА в Сумській області Н.В.Шаповал