14-12-2007

Сумська міжрайонна державна податкова інспекція повідомляє

Контроль за виплатою зарплати
Сумська міжрайонна державна податкова інспекція постійно тримає на контролі стан виплати заробітної плати в розмірі не менше встановленого законодавством рівня.
З початку року 24 роботодавці звітували на комісіях з питань виплати заробітної плати менше мінімально встановленого розміру. Для пояснення причин виникнення такого явища направлено 92 листів до керівників підприємств, установ, організацій.
Сумською МДПІ постійно проводяться перевірки СПД – фізичних осіб з питання виявлення незареєстрованих найманих працівників. Так, за січень-листопад 2007 року виявлено 96 незареєстрованих найманих працівників. За результатами розгляду на засіданнях комісії при ДПІ суб’єктами підприємницької діяльності наймані працівники були оформлені відповідно до чинного законодавства. В ході проведеної роботи до бюджету надійшло податків в сумі 7,6 тис. грн. Податок з доходів фізичних осіб займає найбільшу частку в загальному обсязі надходжень - 70,8 % районного бюджету. Зокрема, за січень-жовтень сплачено 13255,9 тис.грн. цього податку, що на 65,9 % більше в порівнянні з відповідним періодом 2006 року. Тому сподіваємося на допомогу громадян у викритті фактів порушень трудового законодавства роботодавцями і нагадуємо, що Законом України “Про Держаний бюджет України на 2007 рік” із змінами та доповненнями від 28.03.07р. установлено розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня – 400 гривень на місяць, з 1 квітня 2007 року – 420 гривень, з 1 липня 2007 року – 440 гривень та з 1 грудня 2007 року – 460 гривень. Про факти виплати заробітної плати в “конвертах” або факти не оформлених працівників згідно діючого законодавства просимо звертатися за телефонами 274-133 та 213-467.
Коли економія б’є по власній кишені
Стали непоодинокими випадки, коли при продажу власного авта не укладають договір купівлі-продажу, а передають автомобіль новому користувачеві за генеральним дорученням. Так дійсно начебто дешевше, та, як відомо, жадібний платить двічі. Право власності на автомобіль в такому випадку не переходить, і нести всі обов’язки перед державою за експлуатацію автомобіля доведеться “економному” продавцю. І тому не дивуйтесь і не обурюйтесь, отримавши від податкової інспекції повідомлення про необхідність сплатити податок з власників транспортних засобів за автомобіль, який вже начебто вам і не належить, про існування якого ви майже забули. Згідно ст. 6 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” податок справляється з власників транспортних засобів. У випадку несвоєчасної сплати нарахованого податкового зобов’язання, виникають штрафні санкції, пеня і стягуються в примусовому порядку через суд.
Закон не забороняє передачу права користування транспортним засобом іншій особі, але при цьому податок з власників транспортних засобів сплачується його власником. Можлива сплата і користувачем, якщо в дорученні сказано, що разом з правом користування на автомобіль, передається і обов’язок здійснення таких платежів від імені та на ім’я власника на рахунок органу місцевого самоврядування за місцем реєстрації автомобіля.
Банкрутство - сумний результат
4 червня Господарський суд Сумської області порушив впровадження про банкрутство фермерського господарства “Нагорний”. В ролі кредиторів, за поданням яких порушено банкрутство,- подаDatabase handle destroyed without explicit disconnect. тківці.
За словами головного державного податкового інспектора юридичного відділу Сумської МДПІ Н.Я.Охріменко, до такого кроку їх змусили вдатись величезні суми боргів, які має фермерське господарство і по податках, і в Пенсійний фонд, і за оренду землі, і за використані земельні паї громадян, і банківські кредити ( простіше кажучи , кому він не винен) .
Шляхів розвитку “сюжету з банкрутством” кілька. Якщо суд справу порушить, то можна добровільно сплатити борги, можливий варіант розстрочки чи реструктуризації. Але гіркий досвід податківців говорить: банкрутство ще жодному господарству і його працівникам добра не принесло.
Подобається комусь, чи ні, а ми живемо в правовій державі і її закони, в тому числі і в частині своєчасної сплати податків та розрахунків, виконувати треба.