18-12-2007

До уваги платників податку на прибуток

Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 30.11.2006 р. № 398 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування» платники податку за результатами одинадцяти місяців 2006 року зобов'язані подати декларацію, складену за правилами, встановленими для повного податкового періоду, з урахуванням приросту (убутку) матеріальних запасів за одинадцять місяців 2006 року, суми амортизаційних відрахувань, нарахованих за три квартали поточного року, двох третин амортизаційних відрахувань четвертого кварталу поточного року та сплатити податкове зобов'язання, нараховане згідно із зазначеною декларацією, не пізніше ніж 29 грудня 2006 року.
У порядку, встановленому абзацом першим цього пункту, платники податку зобов'язані скласти та подати декларацію за результатами одинадцяти місяців 2007 року згідно із даними податкового обліку за зазначений період, а також сплатити податок у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Пунктом 16.4 статті 16 Закону України від 22.05.97 р. № 283 "Про оподаткування прибутку підприємств" передбачено, що за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку на прибуток подають спрощену декларацію.
Декларація з податку на прибуток за 11 місяців 2007 року подається також за спрощеною формою, тобто без додатків.
Враховуючи вищевикладене, платники податку на прибуток не пізніше 20 грудня 2007 року повинні подати до органу державної податкової служби за своїм місцем реєстрації декларації з податку на прибуток .
За нормами підпункту 5.3.1 статті 5 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації.
Відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА в Сумській області