20-12-2007

Працюйте прозоро!

В 2007 році юридичним відділом Конотопської МДПІ було здійснено супровід 16 справ по позовам про визнання господарських зобов’язань недійсними між суб’єктами господарювання. Із них на користь Конотопської МДПІ вирішено 12 справ на суму понад 4 млн.грн. Ще 3 справи на суму 829,25 тис.грн. знаходяться на розгляді, зокрема, справа про визнання недійсним договору між приватним підприємцем та юридичною особою на загальну суму 32,7 тис.грн. Суть справи в тому, що при проведенні Конотопською МДПІ планової документальної перевірки приватного підприємця Б. був встановлений факт фінансово – господарських відносин з товариством з обмеженою відповідальністю «В.”, а саме були укладені усні угоди, на виконання яких ТОВ “В” реалізувало товари на загальну суму 32,7 тис.грн. На момент здійснення операції рішенням суду державну реєстрацію товариства було вже скасовано, тому підприємство не мало цивільної дієздатності під час укладання спірних угод.
Крім того, у періоді, що підлягав перевірці, було анульовано свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість товариства “В.” і дане підприємство знято з податкового обліку у відповідній податковій інспекції. Звітність підприємство не подавало.
Отже, угоди, укладені між суб’єктами господарювання, укладалися та виконувалися після скасування державної реєстрації одного з контрагентів, а саме – ТОВ “В”.
Конотопська МДПІ керуючись ст. 207, 208 Господарського кодексу України та законодавчими актами визнала угоди недійсними.
Дана справа розглядалася у господарському суді Сумської області. Позов задоволено на користь Конотопської МДПІ.
По даному договору спеціалістами Конотопської МДПІ донараховано податку на додану вартість у розмірі 8,2 тис. грн.
Заступник начальника Конотопської МДПІ Л.М.Дениченко