20-12-2007

Факти ухилення від сплати податків не залишаються поза увагою співробітників податкової міліції сплати податків

Одним із основних завдань органів податкової міліції, як структурного підрозділу державної податкової адміністрації області, є запобігання злочинам та правопорушенням у сфері оподаткування. Так, протягом поточного року за матеріалами співробітників податкової міліції м. Суми було порушено 13 кримінальних справ за ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків). Вражає сума збитків, нанесених державі злочинними діями деякими „підприємцями” – понад 6,9 млн. грн. З них вдалось повернути державі більше 6,6 млн. грн. Іншим не менш важливим напрямком роботи податкової міліції м. Сум є протидія незаконному відшкодуванню ПДВ з бюджету. Так, тільки протягом листопада поточного року працівниками державної податкової інспекції в м. Суми та податкової міліції було встановлено та попереджено понад 700 тис. грн. заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ. Всього ж протягом року – майже 5,1 млн. грн.
Наприкінці листопада в рамках проведення операції “Контрабанді - стоп” групою співробітників податкової міліції було здійснено перевірку отриманої оперативної інформації щодо незаконного зберігання товарів у складському приміщенні колишнього підприємства агропромислового комплексу, розташованому в прикордонній зоні Сумської області.
Під час проведеної детальної перевірки даного складського приміщення було виявлено товари народного вжитку китайського виробництва та інших іноземних держав вартістю майже 1 млн. грн., які були підготовлені для незаконного перевезення за кордон. Приватний підприємець – власник складського приміщення, документів на походження товару, сертифікатів відповідності та інших документів, що пояснювали кому належить даний товар, надати не зміг. Товар вилучений. Проводиться подальша перевірка.