21-12-2007

Здобутки і перспективи

З 2003 року при Шосткинській МДПІ функціонує Громадська рада, членами якої є не тільки керівники державних установ, а й представники підприємств, які сумлінно виконують свої податкові зобов’язання. 12 грудня 2007 року відбулося чергове засідання ради, на якому були підведені підсумки роботи інспекції за січень-листопад 2007 року. Перший заступник начальника інспекції О.І. Комарова доповіла, що податківцями протягом 11 місяців 2007 року проводилася робота по забезпеченню надходжень до бюджетів усіх рівнів. Як результат, досягнуто зростання надходжень в порівнянні з відповідним періодом минулого року до Зведеного бюджету на 19,6 млн. грн., або на 22,6%, мобілізовано 106021,2 тис. грн. податків і платежів, у тому числі (до Держбюджету – 44835,6 тис. грн., додатково мобілізовано 2674,7 тис. грн., або на 6,3%; до місцевих бюджетів - 61185,6 тис. грн., приріст – 16904,3 тис. грн., або 38,2%).
Багато уваги у 2007 році приділили працівники податкової інспекції боротьбі із виплатою заробітної плати у “конвертах”, але результати цієї роботи ще не можуть задовольняти, тому 2008 рік має стати роком подальшої легалізації заробітної плати.
О. І. Комарова звернула увагу присутніх на необхідність підвищення рівня добровільної сплати податків підприємствами-мінімізаторами, упередження та руйнування схем незаконної мінімізації податкових зобов’язань, залучення платників податків до повної сплати належних платежів і зборів, поліпшення роботи зі збитковими підприємствами.
Одним із питань, що розглядалися на засіданні, стало питання аналізу звернень громадян за січень-листопад 2007 року. Начальник відділу масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Чеберяко О.В. доповіла, що прийом громадян посадовими особами МДПІ здійснюється згідно графіків, які оприлюднено через ЗМІ, а також розміщено в холі податкової інспекції. Аналіз питань, з якими громадяни звертаються до податкової, показав, що 40% звернень стосуються прохання перевірити законність здійснення діяльності іншими громадянами або СПД. Всі звернення розглядаються своєчасно без порушення термінів. І те, що кількість письмових заяв зменшилася, а особистих прийомів – збільшено у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – свідчить про покращення роботи по обслуговуванню платників податків.
Наступне засідання заплановано на лютий 2008 року.
Перший заступник начальника МДПІ О.І.Комарова