25-12-2007

У Державній податковій інспекції в м. Суми відбулося засідання Громадської ради

20 грудня у Державній податковій інспекції в м. Суми відбулося засідання Громадської ради, постійно діючого консультативно-дорадчого органу при інспекції. Представники влади, бізнесу, органів місцевого самоврядування та податківці обговорили питання адміністрування податку з доходів фізичних осіб та перспективи впровадження електронної системи звітності.

Голова територіального відділення Асоціації платників податків у Сумській області Кравченко Ніна Григорівна відзначила, що для створення сприятливих умов для розвитку вітчизняного підприємництва, налагодження реальних партнерських відносин між платниками податків і державою, активізації спільної роботи, 21 грудня 2006 року між ДПА України та Асоціацією платників податків України був підписаний Меморандум про співробітництво та координацію дій. Коротко кажучи, це означає, що проблеми податкової галузі – то проблеми платників, і навпаки.
- Що стосується співпраці з податковою інспекцією міста, то хочу зазначити, що рік, який минає був дуже плідним і приємним у спілкуванні з податківцями. Представники територіального відділення Асоціації і я особисто приймали активну участь у засіданнях «круглих» столів, роботі Громадської ради при ДПІ в м. Суми, були проведені спільні сеанси телефонних «гарячих» ліній, отримали велике задоволення від дитячих робіт для Всеукраїнського конкурсу «Податки очима дітей», вітали з професійним святом бухгалтерів та підприємців.

Начальник ДПІ в м. Суми Фадєєва Олена Валентинівна підсумувала роботу Державної податкової інспекції в м. Суми за 11 місяців п. р. За період з січня по листопад п. р. виконано прогнозні показники до Зведеного бюджету на 103,3%, в порівнянні з 2006 роком надходження збільшились на 33,6%. До місцевого бюджету мобілізовано 330,9 млн. грн., що складає 106,8% встановлених завдань. Приріст до минулого року склав 42,7%. До державного бюджету зібрано 328 млн. грн., що становить 100% до доведеного плану і це на 25,6% більше минулорічних надходжень. Відмічена позитивна тенденція приросту надходжень по всім податкам та платежам до державного бюджету, який забезпечили 2240 підприємств міста на суму 98,9 млн. грн. За рахунок добровільної сплати забезпечено 89,5% надходжень до державного бюджету.

Заступник начальника ДПІ в м. Суми Лукаш Наталія Василівна розповіла про новації в оподаткуванні доходів фізичних осіб у наступному році, що у відповідності до проекту Державного бюджету України на 2008 рік пропонується внесення змін до Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб”, якими передбачено оподаткування нерухомого майна, набутого у власність після 01.01.2004 року за принципом оподаткування податком з доходу фізичної особи у вигляді різниці між вартістю продажу та витратами понесеними при купівлі об’єкту нерухомості.
Виступаюча нагадала, що з початку нового року розпочинається кампанія декларування майнового стану та доходів громадян за 2007 рік. Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.03 № 889-ІV визначено платників податку — фізичних осіб, які відповідно до норм Закону зобов’язані подавати декларацію про доходи, одержані протягом звітного року та мають право на подання декларації з метою отримання податкового кредиту.

Начальник управління інформатизації процесів оподаткування Сабадаш Віктор Миколайович детально розповів присутнім про технологію подання звітності в електронному вигляді та порядок практичного застосування програмного забезпечення. «Весь прогресивний світ звітує податковій в електронному вигляді. У Комітеті Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності Державна податкова адміністрація України проводила презентацію на тему “Подання в електронному вигляді до податкових органів реєстрів виданих та отриманих податкових накладних”. Керівники та члени комітету, представники бізнесових кіл, громадських організацій, провідні аналітики були єдині в думці, що впровадження подання електронної звітності платниками податків надасть можливість значно зменшити термін проведення перевірки щодо правомірності заявлених сум податку на додану вартість до відшкодування. Результатом цього стане зменшення протермінованих сум податку на додану вартість, паперового документообігу як в органах податкової служби, так і у платників податків, створення прозорої системи адміністрування цього податку. Крім того, зменшаться витрати на проведення зустрічних перевірок, тобто автоматично відпрацьовуватимуться податкові ризики. Державна податкова адміністрація розраховує за допомогою електронної системи звітності зменшити кількість випадків фіктивного відшкодування податку на додану вартість».
Начальник відділу масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Горячий Борис Денисович, зазначив, що одним із пріоритетних напрямків роботи органів державної податкової служби є забезпечення кожному платнику податків можливості реалізувати своє право на звернення відповідно до ст. 40 Конституції України. Для організації особистого прийому громадян в інспекції працює "Громадська приймальня". Чимало сумчан звертаються до інспекції письмово. Так за 11 місяців поточного року до ДПІ в м. Суми надійшло 137 звернень від громадян. Порівнюючи з відповідним періодом минулого року, робимо висновок: сумчани стали частіше звертатися до інспекції, а кількість звернень, які стосуються перевірки діяльності суб’єктів підприємницької діяльності та притягнення роботодавців до відповідальності, зменшилася. Дане питання найбільше хвилює громадян, йому присвячено понад 40 відсотків листів.
Звичайно, що є заяви, факти в яких не підтверджуються. Але в обов’язковому порядку всі заявники отримують відповідь. На неї закон відводить не більше одного місяця від дня надходження звернення. Ті ж звернення, котрі вимагають негайного вирішення, розглядаються терміново – протягом 15 днів. Бувають випадки, коли порушені у зверненні питання потребують додаткового вивчення. У таких випадках максимальний термін надання відповіді на звернення може бути продовжено до 45 днів. При цьому заявник обов’язково повідомляється про продовження терміну розгляду заяви, пропозиції чи скарги. Останні на адресу інспекції в нинішньому році не надходили.
Всі звернення, адресовані ДПІ в м. Суми, розглянуті ретельно, об’єктивно й вчасно. Керуючись законодавчими та іншими нормативно-правовими актами, глибоко вивчаючи питання, надаються обґрунтовані й вичерпні відповіді на звернення громадян.